PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31031}

Amerykańskie psy

Dogfight
7,5 1 237
ocen
7,5 10 1 1237
Amerykańskie psy
powrót do forum filmu Amerykańskie psy

*******************

ocenił(a) film na 10

Kilka lat temu całkiem przypadkiem obejrzałem ten film na starej taśmie VHS
i od razu się w nim zauroczyłem. Takich filmów jak ten jest niewiele. Po prostu nie da się czegoś w nim zmienic jest perfekcyjnie zrealizowany. Największym atutem tego filmu jest jego autentycznosc. Opowiada o glebokim zwiazku dwojki mlodych osob, ktory rodzi sie w przeciagu jednej nocy. Po tej jednej niezwyklej nocy on wyjezdza do wietnamu (tuż przed wojną). Ich drogi tak przypadkiem krzyżuja się a zaraz potem rozdzielaja sie na kilka lat. Jednakze zachowuja sie w pamieci. Ta historia jest o miłosci, ideach, tolerancji. Wszystko jest w odpowiednich dawkach. Żadne obecnie stosowane efekty specjalne nie maja szansy przebic tej wspanialej naturalności jaka przebija sie z ról zagranych przez Lili i Rivera. Bardzo dobrze jest też zrealizowany dalszy, poboczny plan. Dla mnie ten film nie ma słabych punktów. No może jest zbyt prawdziwy... co wywołuje nostalgię......

sungam

bardzo dobrze powiedziane :)

oczywiście zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, film obejrzałam i naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem i sama dokładnie nie rozumiem dlaczego. w sumie nie lubię filmów, kiedy wielka miłość rodzi się w krótkim czasie, bo to trochę takie mało autentyczne, ale z tym filmem jest zupełnie inaczej. Wszystko jest takie naturalne i wiarygodne. Podryw, zauroczenie, rosnące uczucie. świetna rola Rivera Phoenixa, ciekawa fabuła. Film oglądałam późno w nocy i ani razu nie ziewnęłam, całkowicie mnie wciągnął, a po obejrzeniu miałam uczucie niedosytu, byłam ciekawa co dalej :). Tego filmu nie da się zapomnieć, może da niektórych wyda się nudny, ale dla mnie to arcydzieło. River pokazał ze jest wszechstronnym i utalentowanym aktorem, o Lili niestety nie mogę wiele powiedzieć, bo to jedyny film, jaki z nią widziałam, ale w tej roli dobrze się spisała. Intrygujące zakończenie, zwłaszcza że większość filmu utrzymana jest w atmosferze komediowej.

ocenił(a) film na 8
sungam

Mam bardzo podobne odczucia...Zgadzam się również z Veronicah91.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones