PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=233906}

Titanic koniec legendy

Titanic: The Animated Movie
3,7 779
ocen
3,7 10 1 779
Titanic koniec legendy
powrót do forum filmu Titanic koniec legendy

Wie ktoś może gdzie obejrzeć ten film z polskim dubbingiem? Lata temu emitował go Polsat, ale niestety stara kaseta VHS, na której go miałem już dawno nie istnieje. Z kolei w sieci wszędzie dostępna jest jedynie wersja z lektorem, względnie tylko po angielsku.

Co do filmu... ech, po pierwsze nie jest to chyba zbyt dobra historia do tego, by robić z niej film dla dzieci. Po drugie, jeśli już ktoś koniecznie chciał, to można było podarować sobie kilka ewidentnie żenujących/nieczytelnych fragmentów. Animacja również nie powala. O ile kreskę i projekty postaci da się jeszcze jakoś wybronić, tak brakujące klatki, czy nieistniejący montaż z samego końca filmu to po prostu dramat. Angielski dubbing również nie pomaga, z tego co pamiętam, polski był wyraźnie lepszy, choć też niepozbawiony wad.

Najgorzej z tego wszystkiego wypada sama końcówka. Nie wiem jak do tego podejść, żeby wyjaśnić o co mi chodzi, co chyba najlepiej tłumaczy jakie to jest kontrowersyjne. Może to miło ze strony twórców, że chcieli nam powiedzieć jak potoczyły się dalsze losy bohaterów tego filmu. Ale umieszczenie tej końcówki w takiej przesadnie wesolutkiej formie było absolutnie nie na miejscu. Tu nie ma miejsca na żaden happy end. Ta katastrofa była jednym z tych wydarzeń, które nieodwracalnie zmieniły cały świat. I tak, ja wiem, że to miała być produkcja dla dzieci, więc trudno mówić tu o bezmiarze ludzkiej tragedii. Ale sprowadzanie tego na siłę do jakiegoś happy endu jest naprawdę naganne.

Tak czy inaczej - jeśli mimo wszystko chcecie obejrzeć jakiegokolwiek animowanego Titanica, wybierzcie tego. "Legendę Titanica" z 1999 roku i sequel "W poszukiwaniu Titanica"/"Tentacolino" absolutnie odradzam. "Legenda żyje"/"Koniec legendy" ma swoje wady, ale chociaż stara się jakkolwiek zgodnie z prawdą tę historię przedstawić. Pozostałe dwa jawnie obrażają tę tragedię i ludzi, którzy w niej zginęli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones