PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187}
7,3 781 943
oceny
7,3 10 1 781943
7,4 46
ocen krytyków
Titanic
powrót do forum filmu Titanic

W sumie za dzieciaka jeden z moich ulubionych filmów, ale jak odświerzyłem go sobie wczoraj po 15 latach to stwierdzam że fabuła mogła by sugerować że mógłby się nazywać po prostu "Łobuz kocha najbardziej" :D
Poza oklepaną historią miłosną, bardzo dobrze zrealizowany film. świetne zdjęcia, montaż, scenografia, aktorstwo po latach dalej robi wrażenie.
No i muzyka - jak bardzo jej brakuje dziś w blockbusterach, mam wrażenie że została wyparta na rzecz efektów specjalnych.
To co przykuło moją uwagę, czego nie widziałem lata temu to to jak film świetnie obrazuje klasistowskie społeczeństwo początku XX wieku i wszechobecny dziki kapitalizm.

ocenił(a) film na 10
Kuba_15

Odnowiona wersja pozwala wychwycić i ze wzmożoną intensywnością poczuć wiele aspektów tego cudownego filmu. Oglądałam go dwukrotnie w kinie 25 lat temu i teraz też już jestem po dwóch seansach. Istotnie, kwestia podziału na klasy społeczne, materializm, twarde zasady etykiety i bezduszność, z której wynika filozofia mezaliansu są mocno wyostrzone. Jak również melodramatyczna historia miłosną, która powtórnie doprowadziła mnie do łez. Obraz miłosnego poświęcenia...I spotkanie dwóch dusz w innym wymiarze. Efektywność samej katastrofy jest spektakularną wraz ze zwolnionym momentem przełamania statku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones