PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187}
7,3 781 659
ocen
7,3 10 1 781659
7,4 45
ocen krytyków
Titanic
powrót do forum filmu Titanic

25 rocznica w kinach

ocenił(a) film na 8

Byłem w kinie z okazji 25 rocznicy pojawienia się filmu na wielkim ekranie i muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Film był w poprawionej jakości, w wersji 3D i przede wszystkim sceny początkowe z zatopionego Titanica oraz sceny gdy statek tonął robiły mega wrażenie. Muzyka i efekty w tym filmie to faktycznie coś wartego zobaczenia w kinie.

Znakomicie pokazana różnica klas między ludźmi panująca w tamtych czasach, piękne sceny z bogato zdobionych barokowych sal kontrastujące z brudnymi i hałaśliwymi scenami z podpokładowej kotłownii. Przepych i snobizm bogaczy kontrastujący z "chwytającymi każdy dzień" ludźmi z niższej klasy i swoista ironia losu pokazująca, że tak naprawdę ci bogaci nie byli wcale szczęśliwsi od biedaków, czuli się często uwięzieni w klatce, podczas gdy biedniejsi od nich byli naprawdę wolni i szczęśliwi.

Do tego przez wielu krytykowany jako zbytnio melodramatyczny wątek miłosny, według mnie wcale nie taki banalny, dobrze dopasowany do klimatu filmu, na pewno pomagają w jego odbiorze świetnie odegrane role przez głównych aktorów - Leonardo Di Caprio i Kate Winslet. Warto również wspomnieć o bardzo dobrze odegranej roli głównego antagonisty przez Billy'ego Zane'a - jeśli po filmie nadal czujesz lekki niesmak na wspomnienie tej postaci to możesz wiedzieć, że aktor który ją zagrał sprawdził się naprawdę dobrze.

Najlepszym podsumowaniem dla tego filmu może być fakt, iż mimo tego, że jest bardzo długi oraz że widziałem go już wiele razy- wcale się nie "ciągnął", a poszczególne sceny nadal trzymały widza w napięciu i robiły spore wrażenie.

ocenił(a) film na 8
todudek

a ja się zawiodłem na remasterze, może miałem za duże oczekiwania, ale na wielkim biło mnie po oczach zastosowanie miniatur i komputerowo doklejonych pasażerów w tle. Mimo wszystkim ulepszeń widać, że film ma ćwierć wieku na karku. Na mniejszym ekranie nie zwraca się na to uwagi.

ocenił(a) film na 10
todudek

Oglądałam dwukrotnie ten niezwykły film 25 lat temu w kinie. Na przestrzeni ćwierć wieku widziaksm go wielokrotnie. Mimo, iż znam na pamięć każdą scenę, obecna cyfrowa wersja zrobiła na mnie spektakularne wrażenie, pozwalając dostrzec więcej szczegółów. Obraz katastrofy jest nadzwyczaj przejmujący, a historia miłosną chwyta za serce. Zamierzam powtórzyć linowy seans.

ocenił(a) film na 9
Mila1505

Uwielbiam ten film, choć często do niego nie wracam, bo mnie wzrusza za bardzo, ale wersji w 3d sobie nie odmówię, trudno mi uwierzyć, że to już 25 lat minęło od premiery.

ocenił(a) film na 10
Monik79

Mnie również ten film każdorazowo wzrusza głęboko i to na wielu poziomach duszy oraz percepcji. Serdecznie polecam wersję 3D...poziom odczuć też jest zwielokrotniony.

todudek

Chciałem isc z żoną ale jak zwykle qrwa mać puszczają przez 2 tyg i koniec seansów. Ja nie wiem co sie teraz porobilo tym ludziom we lbach. Kiedyś puszczali film przez 1 miesiąc.

todudek

Również byłam teraz w kinie,coś niesamowitego,emocje i zupełnie inaczej niż w telewizji! Co za arcydzieło.dopiero w kinie widać jaka to jest ogromna produkcja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones