PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=381704}

Starożytny Rzym: wzlot i upadek imperium

Ancient Rome: The Rise and Fall of an Empire
7,6 287
ocen
7,6 10 1 287
Starożytny Rzym: wzlot i upadek imperium
powrót do forum serialu Starożytny Rzym: wzlot i upadek imperium

Dobry materiał

ocenił(a) serial na 9

Ciekawie zrealizowany, mój faworyt to odcinek o rebeli w Judei. Nabyłem już wersje na dvd. Zauważyłem jednak różnice z tymi które można zobaczyć na youtube. Kilka scen wycięto, najgorzej przez to wypadł ostatni odcinek o upadku. Znikneły sceny z Gallą Placydią siostrą Teodozjusza. Jej imie pada tylko w ostatnich minutach coś jakby "wydana za Ataulfa, dziwne było to przymierze". W ten sposób mamy pewną nieścisłość. Minusem jak dla mnie są zbyt czesto powielane sceny batalistyczne. Ale to tylko dokument który dobrze się prezentuje.

StormS

Zgoda, serial dla mnie jest rewelacyjny i chociaz nie jest to w pelni tego slowa znaczenia film historyczny ale fabularyzowany dokument to wypada bardzo dobrze. Jedyny minus to to, ze pewne tematy traktuje sie pobierznie, inne zas nie bardzo maja wspolnego z tematem serialu. Mi brakuje odcinka np. kiedy to galowie zdobywali Rzym w IV w pne i zdobyli go oprocz Kapitolu, drugiej wojny punickiej kiedy to Hannibal zmiotl z powierzchni ziemi armie konsularne w trzech bitwach, dalej konfrontacji ze swiatem hellenistycznym. Brakuje mi czasow poxniejszych, okresu najwiekszej rozmiarowo z wojen domowych-czasow Septymiusza Sewera, kiedy to Rzym stanal na rozdrozu, poxniej dosc trudnego okresu III wieku, okresu zametu i anarchii. Na koniec mogliby dorzucic odcinek co dzialo sie w Imperium po 450 roku. Szkoda, ze temat zostal splycony i chyba dosc subiektywnie co odcinkow wybrany bo to dosc rozlegle zagadnienie.Duzy jednak plus za sam wysilek bo hollywoodzkie produkcje dotyczaceczasow Cezara i Kleopatry kazdemu sie chyba przejadly.

Magister_Perotinus

Tema jest tak obszerny, że spokojnie mogli by nakręcić drugie tyle odcinków.

ocenił(a) serial na 7
Magister_Perotinus

Zgadzam się, mogli stworzyć serial o całej historii Rzymu, ale ograniczyli się tylko do najważniejszych, wg. siebie, momentów. Trochę szkoda, bo są to momenty dość powszechnie znane i najczęściej wałkowane (nie wiem, jak innym, ale mi Cezar już się z lekka przejadł), a o tych mniej znanych nie wspomniano. Myślę, że odcinków spokojnie mogłoby być ze 20.

ocenił(a) serial na 10
Magister_Perotinus

Jest Hannibal, tej samej stacji. Jest też jeszcze Attyla i Spartakus w serii "Wojownicy".

To tak nawiasem piszę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones